Benjamin Creme

Z Himalaya-Wiki
Wersja z dnia 08:01, 23 mar 2009 autorstwa Kundalin (dyskusja | edycje) (Utworzył nową stronę „'''Benjamin Creme''', urodzony w 1922 roku w Szkocji artysta, mistyk i ezoteryk, jest jednym z głownych źródeł informacji o ponownym przyjściu Nauczyciela Świata ...”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Benjamin Creme, urodzony w 1922 roku w Szkocji artysta, mistyk i ezoteryk, jest jednym z głownych źródeł informacji o ponownym przyjściu Nauczyciela Świata Maitreji-Chrystusa. Benjamin Creme jest artystą malarzem i mieszka ze swoją rodziną w Londynie. Już w młodości Creme studiował filozofie ezoteryczną, pod kierunkiem Alice A. Bailey i Arcane School. W 1959 roku otrzymał pierwsze telepatyczne przesłanie od swego Mistrza, członka Hierarchii Mistrzów Wielkiego Białego Braterstwa. Wydarzenie to całkowicie go zaskoczyło. Wkrótce potem został poinformowany ze w ciągu najbliższych dwudziestu lat Maitreja powróci na Ziemie i że on (Creme) będzie miał możliwość odegrania czynnej roli w Jego powrocie, jeśli się na to zgodzi.

W 1972 roku zaczął się dla Benjamina Creme'a okres trudnego i intensywnego szkolenia pod kierunkiem jego Mistrza. W rezultacie Benjamin Creme uzyskał zdolność stałego i bezpośredniego kontaktu telepatycznego z swoim mistrzem, co jest podstawą duchowego rozwoju, szczególnie jogi. Dzięki temu ma dostęp do najnowszych informacji o dalszym rozwoju procesu pojawiania się Mistrza Maitreya - Nauczyciele Ludzkości i daje mu zarazem całkowitą pewność, niezbędną do przekazywania tej wiedzy sceptycznemu światu ludzkości.

Od roku 1974 Creme jest zapraszany na odczyty w całej Europie. W 1980 roku po raz pierwszy wyjechał do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Dzisiaj jeździ z odczytami po Zachodniej i Wschodniej Europie, Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Meksyku i po USA. W samych tylko Stanach Zjednoczonych Ameryki udzielił setki wywiadów w radiu i telewizji, gdzie jest bardzo popularnym mówcą ezoterycznym.

Benjamin Creme rozpowszechnił metodę transmisji światła z pomocą grupowej medytacji znaną jako Medytacja Transmisyjna (ang. Transmission Meditation), która jest nauczana przez Mistrzów Duchowych Wschodu jako uproszczona Laya Yoga, a także znana z Arcane School jako Medytacja Trójkątów.

Benjamin Creme nie bierze za swoją działalność żadnego wynagrodzenia i nie rości sobie prawa do jakiejś rangi duchowej. Książki Benjamina Creme'a zostały przetłumaczone na wiele języków: na francuski, niemiecki, hiszpański, niderlandzki, japoński, szwedzki, grecki, rumuński, rosyjski i polski ("Nauki Odwiecznej mądrości"), i są publikowane na całym świecie przez różne grupy, do których przemówiło jego posłanie. Jest także wydawcą miesięcznika Share International, czytanego w 70 krajach świata. "Moja praca - mówi Creme - polega na tym, by nawiązać pierwszy kontakt z szeroką opinią publiczną i stworzyć klimat nadziei i oczekiwania, aby Mistrz Maitreja mógł się pojawić, nie naruszając naszej wolnej woli".