Kurama Yama: Różnice pomiędzy wersjami

Z Himalaya-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "'''Kurama Yama''' (jap. 鞍馬山) - ''Yama'' oznacza górę, a ''Kurama'' - siodło, które odnosi się do jej kształtu. Jest to góra uważana przez Japończyków za...")
(Brak różnic)

Wersja z 10:50, 9 cze 2019

Kurama Yama (jap. 鞍馬山) - Yama oznacza górę, a Kurama - siodło, które odnosi się do jej kształtu. Jest to góra uważana przez Japończyków za święte miejsce. Położona jest na północny zachód od miasta Kioto. Jest to miejsce narodzin systemu uzdrawiania Reiki Gakkai i mówi się, że jest domem Sōjōbō, króla Tengu.

Choś góra ta jest niezwykle zalesiona i zamieszkała przez niedźwiedzie i jadowite węże, przez wiele wieków uchodziła za szczególne miejsce mocy, w którym modlili się i medytowali sławni mędrcy, oraz imperatorzy, ale również wyznawcy buddyjskich szkół Shingon, Tendai czy japońskich ścieżek shintoistycznych. Tam pośród licznych śwątynek i kapliczek, znajduje się między innymi starożytna świątynia buddyjska Kurama-dera, oraz wodospad przy którym często medytował Mikao Usui - odnowiciel holistycznej ścieżki uzdrawiania Reiki.

Góra Kurama jest również miejscem corocznego Festiwalu Ognia Kurama (ama の 火 祭 り Kurama no Hi-matsuri), który odbywa się co roku w październiku. Kurama-dera (鞍馬 寺) jest teraz oznaczony jako narodowy skarb Japonii.

Miejsce narodzin Reiki

Góra znana jest również jako miejsce narodzin holistycznej sztuki uzdrawiania zwanej Reiki. Na początku XX wieku (niektórzy mówią, 1914, inni mówią o 1922), założyciel Reiki, Mikao Usui, medytował przez 21 dni na tej górze i otrzymał uzdrawiającą energię Reiki. Mikao Usui medytował blisko szczytu góry w miejscu zwanym Osugi Gongen, w miejscu wielkiego świętego drzewa (kami), o którym mówi się, że jest inkarnacją boga Maosona.