Medjugorie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzył nową stronę „'''Medjugorie, Medziugorie''' (bośn./chorw. Međugorje) - miejscowość w Bośni i Hercegowinie położona w południowej części Hercegowiny na południowy zachód o...”)
 
Linia 12: Linia 12:
 
== Medjugorie a Ezoteryka ==
 
== Medjugorie a Ezoteryka ==
  
Z ezoterycznego punktu widzenia o jakości objawień i ich źródle można wnioskować po kosmogramie ich pojawiania w danym miejscu czy po wibracji gematrycznej miejscowości oraz imion i nazwisk głównych objawicieli lub duchownych patronów. Oryginalna pisownia nazwy miejscowości to '''Međugorje''', którego wartość duchowa w postaci Nous wynosi 989 (26), Psyche 98 (17) i Soma 44 co daje obraz miejsca w którym działanie opiera się na dobrych intencjach (989/26) ale podszyte jest silnymi demonicznymi negatywnościami psychicznymi (98/17) aspirującymi do przydania sobie maski doskonałej boskości (44). Bardzo trudno aby z tej miejscowości wyszło coś dobrego, jeśli już to wyjdzie coś co jest mieszanką dobrozłego. Międzynarodowa najczęściej spotykana nazwa Medjugorie jest znacznie bardziej paskudna w wibracji, gdyż jej Nous to 1097 (17) a reszta parametrów streszcza się w wibracji 8, dobrej dla biznesu. Jako, że 17 w Nous to wybitnie diaboliczne i czarnomagiczne źródło inspiracji, zewnętrzne maski pokazują, że wychodzi z tej miejscowości dochodowy, demoniczny biznes.  
+
Z ezoterycznego punktu widzenia o jakości objawień i ich źródle można wnioskować po kosmogramie ich pojawiania w danym miejscu czy po wibracji gematrycznej miejscowości oraz imion i nazwisk głównych objawicieli lub duchownych patronów. Oryginalna pisownia nazwy miejscowości to '''Međugorje''', którego wartość duchowa w postaci Nous wynosi 989 (26), Psyche 98 (17) i Soma 44 co daje obraz miejsca w którym działanie opiera się na dobrych intencjach (989/26) ale podszyte jest silnymi demonicznymi negatywnościami psychicznymi (98/17) aspirującymi do przydania sobie maski doskonałej boskości (44). Bardzo trudno aby z tej miejscowości wyszło coś dobrego, jeśli już to wyjdzie coś co jest mieszanką dobrozłego. Międzynarodowa najczęściej spotykana nazwa Medjugorie jest znacznie bardziej paskudna w wibracji, gdyż jej Nous to 1097 (17) a reszta parametrów streszcza się w wibracji 8, dobrej dla biznesu. Jako, że 17 w Nous to wybitnie diaboliczne i czarnomagiczne źródło inspiracji, zewnętrzne maski pokazują, że wychodzi z tej miejscowości dochodowy, demoniczny biznes. Dlatego osoby bardziej '''rozwinięte duchowo''' o dobrej intuicji już sama mniej lub bardziej demoniczna w swej istocie wibracja nazwy '''Medjugorie''' czy '''Međugorje''' odrzuca i powoduje, że omijają takie miejsce.  
  
 +
Główna orędowniczka objawienia i objawicielka nosi imię Marija, a rodowe nazwisko Pavlovic, co pokazuje jakość ducha i duszy stojącej za objawieniem. Marija jak łatwo policzyć to Nous (Duch) '''646''', czyli w numerologii ezoterycznej wibracja tak zwanej '''Babci Diabła''', symbolizującej archetyp demonicznego praźródła, klasę starych i bardzo złych demonów z satanicznej Czarnej Loży. W dodatku imię jest średnio upadkowe od poziomu 4 do 1, a ogólna liczba ma wartość siedem, co daje obraz wybitnie diabolicznej postaci pretendującej do roli duchowej liderki czy mistycznej nauczycielki. Można powiedzieć, że Marija jako byt duchowy reprezentuje bardziej objawienie Wielkiej Nierządnicy niźli jakiegoś pozytywnego bóstwa. Nazwisko Pavlovic jest wysoko upadkowe od 7 do 3 (z poziomów mistycznych do biologicznych), co wzmacnia tendencje imienia. Psyche 100 pokazuje nazwisko osoby bardzo przystępnej i łatwej dla demonicznego opętania, a dziesiątkowo-jedynkowa wibracja (10/1) pokazuje osobowość iluzoryczną, która łatwo błądzi i z łatwością innych wprowadza w błąd lub pomylenie, w iluzje lub zwiedzenie. '''Marija Pavlovic''' jako suma imienia i nazwiska pokazuje jeszcze silniejsze demoniczne uwarunkowania jakie wnosi na ten świat, mając wibrację Nous 1538 (17). Ezoterycy mają jasność, że mają do czynienia z przedstawicielką Czarnej Loży piekieł, z demonicznym duchem przynoszącym diaboliczne zwiedzenie mające na celu omotać psychikę i na manowce pseudomistyki zwodzić.
  
  
 
[[Category:Hasło]]
 
[[Category:Hasło]]

Wersja z 12:13, 28 mar 2009

Medjugorie, Medziugorie (bośn./chorw. Međugorje) - miejscowość w Bośni i Hercegowinie położona w południowej części Hercegowiny na południowy zachód od Mostaru. W całości zamieszkana przez Chorwatów. Jedno z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc pielgrzymkowych w świecie katolickim. Miejsce niepotwierdzonych ani też niezanegowanych ostatecznie objawień Matki Boskiej na tzw. Górze Objawień. W Polsce najbardziej zagorzałym zwolennikiem objawień maryjnych w Medjugorie był od początku o. Tadeusz Rydzyk z Torunia.

W języku chorwackim, używanym przez miejscową ludność, nazwa miejscowości brzmi Međugorje. Szeroko w powszechnym użyciu na świecie przyjęła się wersja 'Medjugorje'. W języku polskim Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych ustaliła urzędowy egzonim Medziugorie. Križevac - góra niedaleko Medjugorje (wysokość 520 m n.p.m.). Na szczycie znajduje się krzyż zbudowany w 1933 roku upamiętniający 1900 rocznicę Męki Pańskiej.

Według świadectwa sześciorga, wtedy młodych parafian (dwóch chłopców i cztery dziewczynki), od 24 czerwca 1981 roku we wsi Bijakovici w parafii Medziugorie codziennie objawia się Najświętsza Maria Panna. Miejscem pierwszych objawień była góra Crunica (Wzgórze Objawień). Zbocza są kamieniste, porośnięte niską roślinnością. W miejscach objawień ustawiono krzyże. Wokół, w rozpadlinach skalnych stoją niezliczone mniejsze krzyże, do których przymocowane są święte obrazki lub kawałki papieru z obietnicami, prośbami pielgrzymów, różańce i kwiaty.

Objawieniom towarzyszą znaki: kształt hostii na słońcu, obracanie się krzyża, białe światło i kształt kobiecej postaci obok niego. Światło zawsze poprzedza objawienie. Na zboczu góry Crnicy zauważono kiedyś olbrzymi pożar. Zaalarmowana straż pożarna i milicja po przybyciu na miejsce nie znalazły nawet śladu ognia. Wirujące i zmieniające natężenie światła słońce przeraziło kiedyś tłum obserwujących to zjawisko ludzi.

Krytycy objawień w Medjugorie zwracają uwagę na podobieństwo pewnych wydarzeń medziugorskich do innych, oficjalnie odrzuconych i potępionych fałszywych objawień (np. objawienia w Garabandal czy objawień Vassuli Ryden) oraz na szereg faktów trudnych do pogodzenia z 'godnością', jaka powinna przysługiwać prawdziwym objawieniom. Należą do nich m.in.: wygląd zjawy (Widzący podkreślają, że postać nie ma stóp, co może być uznane za przymiot ducha, a nie człowieka) i niektóre znaki (wirujący krzyż może być interpretowany jako kpina z zasady “Stat Crux, dum volvitur orbis“). Jednocześnie krytycy tych objawień podkreślają też szereg "dobrych" znaków związanych z kultem Medziugorie (nawrócenia, uzdrowienia), swoje zastrzeżenia formują jednak zgodnie z zasadą Ignacego Loyoli. by nie ufać objawieniom mającym choćby pozory zła.


Medjugorie a Ezoteryka

Z ezoterycznego punktu widzenia o jakości objawień i ich źródle można wnioskować po kosmogramie ich pojawiania w danym miejscu czy po wibracji gematrycznej miejscowości oraz imion i nazwisk głównych objawicieli lub duchownych patronów. Oryginalna pisownia nazwy miejscowości to Međugorje, którego wartość duchowa w postaci Nous wynosi 989 (26), Psyche 98 (17) i Soma 44 co daje obraz miejsca w którym działanie opiera się na dobrych intencjach (989/26) ale podszyte jest silnymi demonicznymi negatywnościami psychicznymi (98/17) aspirującymi do przydania sobie maski doskonałej boskości (44). Bardzo trudno aby z tej miejscowości wyszło coś dobrego, jeśli już to wyjdzie coś co jest mieszanką dobrozłego. Międzynarodowa najczęściej spotykana nazwa Medjugorie jest znacznie bardziej paskudna w wibracji, gdyż jej Nous to 1097 (17) a reszta parametrów streszcza się w wibracji 8, dobrej dla biznesu. Jako, że 17 w Nous to wybitnie diaboliczne i czarnomagiczne źródło inspiracji, zewnętrzne maski pokazują, że wychodzi z tej miejscowości dochodowy, demoniczny biznes. Dlatego osoby bardziej rozwinięte duchowo o dobrej intuicji już sama mniej lub bardziej demoniczna w swej istocie wibracja nazwy Medjugorie czy Međugorje odrzuca i powoduje, że omijają takie miejsce.

Główna orędowniczka objawienia i objawicielka nosi imię Marija, a rodowe nazwisko Pavlovic, co pokazuje jakość ducha i duszy stojącej za objawieniem. Marija jak łatwo policzyć to Nous (Duch) 646, czyli w numerologii ezoterycznej wibracja tak zwanej Babci Diabła, symbolizującej archetyp demonicznego praźródła, klasę starych i bardzo złych demonów z satanicznej Czarnej Loży. W dodatku imię jest średnio upadkowe od poziomu 4 do 1, a ogólna liczba ma wartość siedem, co daje obraz wybitnie diabolicznej postaci pretendującej do roli duchowej liderki czy mistycznej nauczycielki. Można powiedzieć, że Marija jako byt duchowy reprezentuje bardziej objawienie Wielkiej Nierządnicy niźli jakiegoś pozytywnego bóstwa. Nazwisko Pavlovic jest wysoko upadkowe od 7 do 3 (z poziomów mistycznych do biologicznych), co wzmacnia tendencje imienia. Psyche 100 pokazuje nazwisko osoby bardzo przystępnej i łatwej dla demonicznego opętania, a dziesiątkowo-jedynkowa wibracja (10/1) pokazuje osobowość iluzoryczną, która łatwo błądzi i z łatwością innych wprowadza w błąd lub pomylenie, w iluzje lub zwiedzenie. Marija Pavlovic jako suma imienia i nazwiska pokazuje jeszcze silniejsze demoniczne uwarunkowania jakie wnosi na ten świat, mając wibrację Nous 1538 (17). Ezoterycy mają jasność, że mają do czynienia z przedstawicielką Czarnej Loży piekieł, z demonicznym duchem przynoszącym diaboliczne zwiedzenie mające na celu omotać psychikę i na manowce pseudomistyki zwodzić.