Swadhjaja: Różnice pomiędzy wersjami

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzono nową stronę "'''Swadhjaja''' - kontemplacja światła jaźni (swadhi), medytacja światła jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrzn...")
 
 
(Nie pokazano 5 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
'''Swadhjaja''' - kontemplacja światła jaźni (swadhi), medytacja światła jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrznych kręgów uczniowskich Laja Jogi. Poznawanie siebie lub poznawanie światła Jaźni jest właśnie tym trzecim krokiem oprócz tapah i iśwarapranidhany. Tapas, Svadhyaya i Iśvarapranidhana to trzy ostatnie Niyama w klasycznej jodze. Jej celem jaki określił Patańdżali w sutrze II.2, jest wywołanie stanu samadhi i osłabienie kleśa (uciążliwości).
+
'''Swadhjaja''' - kontemplacja światła jaźni (swadhi), medytacja światła jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrznych kręgów uczniowskich [[Laja Joga|Laja Jogi]]. Poznawanie siebie lub poznawanie światła Jaźni jest właśnie tym trzecim krokiem oprócz tapah i iśwarapranidhany. [[Tapas]], Svadhyaya i Iśvarapranidhana to trzy ostatnie Niyama w klasycznej jodze. Jej celem jaki określił [[Patańdżali]] w sutrze II.2, jest wywołanie stanu samadhi i osłabienie kleśa (uciążliwości).
  
  
[[Category:Hasło]]
+
 
 +
== Link zewnętrzny ==
 +
[http://layah.org/ Portal i artykularnia Layah czyli strona poświęcona jodze, tantrze, medytacji i sprawom rozwoju wewnętrznego]
 +
 
 +
 
 +
[[Category:Hasło]][[Category: Laja Joga]]

Aktualna wersja na dzień 06:50, 6 kwi 2019

Swadhjaja - kontemplacja światła jaźni (swadhi), medytacja światła jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrznych kręgów uczniowskich Laja Jogi. Poznawanie siebie lub poznawanie światła Jaźni jest właśnie tym trzecim krokiem oprócz tapah i iśwarapranidhany. Tapas, Svadhyaya i Iśvarapranidhana to trzy ostatnie Niyama w klasycznej jodze. Jej celem jaki określił Patańdżali w sutrze II.2, jest wywołanie stanu samadhi i osłabienie kleśa (uciążliwości).


Link zewnętrzny

Portal i artykularnia Layah czyli strona poświęcona jodze, tantrze, medytacji i sprawom rozwoju wewnętrznego