Swadhjaja: Różnice pomiędzy wersjami

Z Himalaya-Wiki
Nie podano opisu zmian
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
'''Swadhjaja''' - kontemplacja światła jaźni (swadhi), medytacja światła jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrznych kręgów uczniowskich [[Laja Joga|Laja Jogi]]. Poznawanie siebie lub poznawanie światła Jaźni jest właśnie tym trzecim krokiem oprócz tapah i iśwarapranidhany. [[Tapas]], Svadhyaya i [[Iśvarapranidhana]] to trzy ostatnie [[Niyama]] w klasycznej jodze. Jej celem jaki określił [[Patańdżali]] w sutrze II.2, jest wywołanie stanu samadhi i osłabienie kleśa (uciążliwości).
'''Swadhjaja''' - kontemplacja światła jaźni (swadhi), medytacja światła jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrznych kręgów uczniowskich [[Laja Joga|Laja Jogi]]. Poznawanie siebie lub poznawanie światła Jaźni jest właśnie tym trzecim krokiem oprócz tapah i iśwarapranidhany. [[Tapas]], Svadhyaya i Iśvarapranidhana to trzy ostatnie Niyama w klasycznej jodze. Jej celem jaki określił [[Patańdżali]] w sutrze II.2, jest wywołanie stanu samadhi i osłabienie kleśa (uciążliwości).




[[Category:Hasło]]
[[Category:Hasło]]

Wersja z 16:38, 27 lut 2019

Swadhjaja - kontemplacja światła jaźni (swadhi), medytacja światła jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrznych kręgów uczniowskich Laja Jogi. Poznawanie siebie lub poznawanie światła Jaźni jest właśnie tym trzecim krokiem oprócz tapah i iśwarapranidhany. Tapas, Svadhyaya i Iśvarapranidhana to trzy ostatnie Niyama w klasycznej jodze. Jej celem jaki określił Patańdżali w sutrze II.2, jest wywołanie stanu samadhi i osłabienie kleśa (uciążliwości).