Swadhjaja: Różnice pomiędzy wersjami

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 1: Linia 1:
'''Swadhjaja''' - kontemplacja światła jaźni (swadhi), medytacja światła jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrznych kręgów uczniowskich [[Laja Joga|Laja Jogi]]. Poznawanie siebie lub poznawanie światła Jaźni jest właśnie tym trzecim krokiem oprócz tapah i iśwarapranidhany. [[Tapas]], Svadhyaya i Iśvarapranidhana to trzy ostatnie Niyama w klasycznej jodze. Jej celem jaki określił [[Patańdżali]] w sutrze II.2, jest wywołanie stanu samadhi i osłabienie kleśa (uciążliwości).
+
'''Swadhjaja''' - kontemplacja Światła Jaźni (swadhi, sva - jaźń, dhi - światło, światła myśl), medytacja światła jaźni, medytacja świetlistej myśli w jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrznych kręgów uczniowskich [[Laja Joga|Laja Jogi]]. Poznawanie siebie lub poznawanie światła Jaźni jest właśnie tym trzecim krokiem oprócz [[tapas|tapah]] i [[Iśwarapranidhana|iśwarapranidhany]]. [[Tapas]], Svadhyaya i [[Iśvarapranidhana]] to trzy ostatnie [[Niyama]] w klasycznej jodze. Jej celem jaki określił [[Patańdżali]] w sutrze II.2, jest wywołanie stanu [[samadhi]] i osłabienie [[kleśa]] (uciążliwości).
  
  

Wersja z 17:25, 16 cze 2021

Swadhjaja - kontemplacja Światła Jaźni (swadhi, sva - jaźń, dhi - światło, światła myśl), medytacja światła jaźni, medytacja świetlistej myśli w jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrznych kręgów uczniowskich Laja Jogi. Poznawanie siebie lub poznawanie światła Jaźni jest właśnie tym trzecim krokiem oprócz tapah i iśwarapranidhany. Tapas, Svadhyaya i Iśvarapranidhana to trzy ostatnie Niyama w klasycznej jodze. Jej celem jaki określił Patańdżali w sutrze II.2, jest wywołanie stanu samadhi i osłabienie kleśa (uciążliwości).


Link zewnętrzny

Portal i artykularnia Layah czyli strona poświęcona jodze, tantrze, medytacji i sprawom rozwoju wewnętrznego