Szablon:W edycji

Z Himalaya-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
Stub Ikona.png
Ten artykuł jest aktualnie w czasie w edycji. Aby zapobiec konfliktom prosimy nie edytować strony do czasu usunięcia tej wiadomości. Nazwa użytkownika, który dodał tę wiadomość, jest wyświetlona w historii tego artykułu lub na stronie historii ostatnich zmian naszej wiki. Jeżeli trwałoby to zbyt długo, skontaktuj się z administratorem Dakszanem lub z użytkownikiem o nicku Kundalin. Dziękujemy!

Działanie szablonu "W edycji"

Szablon W edycji umieść na górze strony, którą masz zamiar często edytować przez krótki czas, zwykle do kilku godzin. Zamierzeniem szablonu jest informowanie innych ludzi, że ktoś obecnie pracuje nad artykułem (hasłem), poprawia czy przerabia artykuł (hasło), tym samym redukując liczbę konfliktów edycji. Nie zostawiaj tej wiadomości na więcej niż kilka godzin nic nie robiąc, ponieważ kiedy tak zrobisz możesz zniechęcić innych do edycji artykułu czy hasła. Jeśli szablon jest w artykule, w którym nie było edycji od sześciu godzin, powinien on zostać usunięty. Określanie czasu na okres kilku dni jest w sprzeczności z celem powstania tego szablonu. Używaj go tylko podczas sesji intensywnych edycji, gdzie edytujesz, poprawiasz coś, dopisujesz, zapisujesz, znowu edytujesz, aż skończysz na dzisiaj albo zrobisz kilka godzin przerwy - wtedy usuń szablon.

Zasadniczo nie oflagujemy w ten sposób więcej niż jednego, może dwóch powiązanych artykułów na osobę w jednym czasie.

Aby użyć szablonu, wpisz po prostu {{W edycji}} na górze edytowanej strony. Jeżeli chcesz zarezerwować sobie trochę czasu lub podać jakąś wiadomość, użyj {{W edycji|czas (wiadomość)}}.

Użycie szablonu "W edycji":

{{W edycji}} 

lub podając swój nick (nazwę użytkownika), gdyby chciał się ktoś skontaktować z tobą:

{{W edycji|TwójNick}} 

albo podając czas do której będziesz pracować nad artykułem:

{{W edycji|czas (wiadomość)}}

Czym są Szablony na Himalaya-Wiki

Szablony – to strony rozmaitych komunikatów tworzone w przestrzeni nazw „Szablon” w celu wielokrotnego wstawiania ich do innych stron Himalaya-Wiki. W edytorze kodu źródłowego użycie polega na wstawieniu konstrukcji typu {{Nazwa szablonu}} .