Kurama Yama: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Kurama Yama''' (jap. 鞍馬山) - ''Yama'' oznacza górę, a ''Kurama'' - siodło, które odnosi się do jej kształtu. Jest to góra uważana przez Japończyków za święte miejsce. Położona jest na północny zachód od miasta Kioto. Jest to miejsce narodzin systemu uzdrawiania [[Reiki]] Gakkai i mówi się, że jest domem Sōjōbō, króla Tengu. | '''Kurama Yama''' (jap. 鞍馬山) - ''Yama'' oznacza górę, a ''Kurama'' - siodło, które odnosi się do jej kształtu. Jest to góra uważana przez Japończyków za święte miejsce. Góra Kurama wznosi się na wysokość 584 m nad poziom morza, a swoją podstawę z której rozpoczyna się wspinanie ma na wysokości 44 metry. Położona jest na północny zachód od miasta Kioto. Jest to miejsce narodzin systemu uzdrawiania [[Reiki]] Gakkai i mówi się, że jest domem Sōjōbō, króla Tengu. | ||
Choś góra ta jest niezwykle zalesiona i zamieszkała przez niedźwiedzie i jadowite węże, przez wiele wieków uchodziła za szczególne miejsce mocy, w którym modlili się i medytowali sławni mędrcy, oraz imperatorzy, ale również wyznawcy buddyjskich szkół Shingon, Tendai czy japońskich ścieżek shintoistycznych. Tam pośród licznych śwątynek i kapliczek, znajduje się między innymi starożytna świątynia buddyjska Kurama-dera, oraz wodospad przy którym często medytował [[Mikao Usui]] - odnowiciel holistycznej ścieżki uzdrawiania [[Reiki]]. | Choś góra ta jest niezwykle zalesiona i zamieszkała przez niedźwiedzie i jadowite węże, przez wiele wieków uchodziła za szczególne miejsce mocy, w którym modlili się i medytowali sławni mędrcy, oraz imperatorzy, ale również wyznawcy buddyjskich szkół Shingon, Tendai czy japońskich ścieżek shintoistycznych. Tam pośród licznych śwątynek i kapliczek, znajduje się między innymi starożytna świątynia buddyjska Kurama-dera, oraz wodospad przy którym często medytował [[Mikao Usui]] - odnowiciel holistycznej ścieżki uzdrawiania [[Reiki]]. |
Wersja z 16:20, 9 cze 2019
Kurama Yama (jap. 鞍馬山) - Yama oznacza górę, a Kurama - siodło, które odnosi się do jej kształtu. Jest to góra uważana przez Japończyków za święte miejsce. Góra Kurama wznosi się na wysokość 584 m nad poziom morza, a swoją podstawę z której rozpoczyna się wspinanie ma na wysokości 44 metry. Położona jest na północny zachód od miasta Kioto. Jest to miejsce narodzin systemu uzdrawiania Reiki Gakkai i mówi się, że jest domem Sōjōbō, króla Tengu.
Choś góra ta jest niezwykle zalesiona i zamieszkała przez niedźwiedzie i jadowite węże, przez wiele wieków uchodziła za szczególne miejsce mocy, w którym modlili się i medytowali sławni mędrcy, oraz imperatorzy, ale również wyznawcy buddyjskich szkół Shingon, Tendai czy japońskich ścieżek shintoistycznych. Tam pośród licznych śwątynek i kapliczek, znajduje się między innymi starożytna świątynia buddyjska Kurama-dera, oraz wodospad przy którym często medytował Mikao Usui - odnowiciel holistycznej ścieżki uzdrawiania Reiki.
Góra Kurama jest również miejscem corocznego Festiwalu Ognia Kurama (ama の 火 祭 り Kurama no Hi-matsuri), który odbywa się co roku w październiku. Kurama-dera (鞍馬 寺) jest teraz oznaczony jako narodowy skarb Japonii.
Miejsce narodzin Reiki
Góra Kurama znana jest również jako miejsce narodzin holistycznej sztuki uzdrawiania zwanej Reiki. Na początku XX wieku w 1914r., założyciel Reiki, Mikao Usui, medytował przez 21 dni na tej górze i otrzymał uzdrawiającą energię Reiki. Mikao Usui medytował blisko szczytu góry w miejscu zwanym Osugi Gongen, w miejscu wielkiego świętego drzewa (kami), o którym mówi się, że jest inkarnacją boga Maosona. Mikao Usui na wschodniej stronie góry Kurama odnalazł dogodne miejsce, zebrał 21 kamyków i każdego wieczora rzucając jeden, rozpoczął 21-dniową medytację oraz post. Od niej wziął się tradycyjny, chociaż przykładowy, okres oczyszczania po dostrojeniach do kolejnych stopni Reiki. Pod koniec medytacji Usui doświadczył inicjacji - poczuł potężną boską energię spływająca do czubka jego głowy. Doznając wglądu w istotę uzdrawiania, zobaczył rózne symbole oraz usłyszał wskazówki dotyczące sposobu aktywowania ich uzdrawiającej energii. Tę niebywałą moc Usui nazwał Reiki, czyli Uniwersalną Energię Życia. Mistyczne doświadczenie na górze Kurama ugruntowało zdobytą przez lata wiedzę doktora Usui. Dzięki niemu uchodzi on za odnowiciela metody, którą nazwał Usui Shiki Ryoho Reiki, co oznacza System Uzdrawiania Uniwersalną Energią Życia Reiki według metody Usui. W tym czasie Usui był znanym nauczycielem buddyjskim, otocznym przez grupę uczniów. Stali sie oni później praktykantami Reiki i stworzyli razem ze swoim nauczycielem stowarzyszenie Usui Reiki Ryoho Gakkai, które istnieje w Japonii do dzisiaj. Miako Usui po dostąpieniu satori, zszedł z góry Kurama wraz z darem uzdrawiania by przekazać go ludziom.