Strona główna

Z Himalaya-Wiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Rok 2016 jest pod władzą Wayu Dewa - anioła czy ducha władającego żywiołem wiatru.

Rok 2015 jest pod władzą Ambara Dewa - bóstwa czy anioła władającego piątym żywiołem znanym jako Akasza lub Akaśa. Rok 2014 jest pod władzą Guru Dewa anielskiego przewodnika, żywego Mistrza i Przewodnika Duchowego. Rok 2013 jest pod władzą Surja Dewa anielskiego bóstwa Słońca, oraz Wyższej Duszy Parama-Atmanowi. Rok 2012 był pod władzą Indra Dewa władcy aniołów, bóstwa żywiołu ziemi oraz bogini Gayatri czyli Kundalini, Śakti, Saraswati oraz Dakini. Rok 2011 był pod władzą Waruna Dewa - żywiołu wody i praw przyrody oraz mitycznego ptaka Garuda - niszczyciela demonów i mistrza sztuk walki. W roku 2011 marł najwyższy mistrz duchowy ludzkości: Sathya Sai Baba. Rok 2010 był pod władzą Rudra Deva - obchodzono zimą Wielkie Duchowe Święto Wodnika: Kumbha Mela w Haridwar ---> Kumbhamela


Jubileusz! W dniu 17 marca 2010 dodane zostało 900 hasło: Aladyn! Mamy już zatem ponad 900 haseł na Himalaya-Wiki! Najdłuższe hasło na H-W to Magia.

Himalaya-Wiki to polskojęzyczny projekt internetowej encyklopedii ezoterycznej, polskie joga-wiki oraz tantra-wiki. Działa w oparciu o oprogramowanie MediaWiki, dzięki czemu pozwala na edycję każdemu użytkownikowi odwiedzającemu stronę, który zgłosi się do współpracy i zarejestruje. Słowo Himalaya-Wiki jest neologizmem, powstałym w wyniku połączenia wyrazów himalaya oraz wiki. Himalaya to termin oznaczający najwyższe góry, Himalaje, a w tym projekcie odnosi się do dziedzin ezoterycznych, mistycznych, gnostyckich, duchowych i religijnych pochodzących z Dachu Świata, od Mistrzów Mądrości Dalekiego Wschodu i wszystkiego tego, co się z tym wiąże.


Mamy już ponad 985 haseł/artykułów.

Hasła
Indeksy tematyczne:
Nauki (Vidya Himalaya)
  • Sutry: Hridaya - Duchowe Orędzie Mistrzów Himalajskich dla poszukiwaczy prawdy i pielgrzymów Mistycznej Ścieżki Jogi.
  • Udany: Przekazy Mistrza Himalaya - Perły Duchowej Wiedzy. Odpowiedzi na nurtujące pytania, rady i wskazówki dot. Rozwoju Ducha, Jogi, Medytacji, Religii, Mistyki.
  • Ćakramy - Tajemna Wiedza o Ćakramach - ośrodkach świadomości i duchowych mocy!
Kategorie: HasłoBóstwaNazwiskaMiejsca


Nowości

Najnowsze wpisy do Himalaya-Wiki:

Artykuły
Ostatnio dodane:

Najpopularniejsze:


Indeks Artykułów


Jeśli posiadasz wiedzę o ezoteryce, mistyce, duchowości i religiach Wschodu, szczególnie z zakresu kultury wedyjskiej, hinduizmu, jogi, tantry czy ajurwedy i chcesz się tą wiedzą podzielić uzupełniając hasła Encyklopedii Ezoterycznej Himalaya Wiki czy jak kto woli joga-wiki oraz tantra-wiki to zapraszamy do naszej społeczności użytkowników. Żeby się zarejestrować napisz do nas poprzez portal Layah.org, podaj swoje namiary, zainteresowania, opisz jak widzisz swoją rolę w tym projekcie, a po pozytywnej weryfikacji wyślemy Ci login i hasło.

Regulamin

1. Nie niszcz cudzej pracy, którą już ktoś zrobił.
2. Dopisuj ciekawe informacje, fakty, odmienne stanowiska filozoficzne w kolejnym akapicie.
3. Ścieranie koncepcji hasła w dziale dyskusja (nad artykułem).
4. Pamiętaj o ogólnych zasadach netykiety.
5. Pamiętaj, że rozwijamy tutaj wszechstronną bazę wiedzy, eliminujemy błędy, nieuctwo i inkwizycję.


Submit your website to 20 Search Engines - FREE with ineedhits!