Sampradźniata: Różnice pomiędzy wersjami

Z Himalaya-Wiki
(Utworzono nową stronę "'''Sampradźniata''' – samourzeczywistnienie, samopoznanie. Sampradźniata następuje w chwili wyzwolenia jaźni/duszy ze wszelkich ułudnych zasłon. Jest to odkrycie "Świadka" (Draszta). W proces samourzeczywistnienia czy realizacji dochodzimy do stanu określany w jodze mianem Iśwara. Category:HasłoCategory:Laja Joga")
 
Nie podano opisu zmian
Linia 3: Linia 3:
Sampradźniata następuje w chwili wyzwolenia jaźni/duszy ze wszelkich ułudnych zasłon. Jest to odkrycie "Świadka" ([[Draszta]]).
Sampradźniata następuje w chwili wyzwolenia jaźni/duszy ze wszelkich ułudnych zasłon. Jest to odkrycie "Świadka" ([[Draszta]]).
   
   
W proces samourzeczywistnienia czy realizacji dochodzimy do stanu określany w [[joga|jodze]] mianem [[Iśwara]].
W procesie samourzeczywistnienia czy realizacji dochodzi się do stanu określany w [[joga|jodze]] mianem [[Iśwara]].






[[Category:Hasło]][[Category:Laja Joga]]
[[Category:Hasło]][[Category:Laja Joga]]

Wersja z 17:51, 19 sty 2025

Sampradźniata – samourzeczywistnienie, samopoznanie.

Sampradźniata następuje w chwili wyzwolenia jaźni/duszy ze wszelkich ułudnych zasłon. Jest to odkrycie "Świadka" (Draszta).

W procesie samourzeczywistnienia czy realizacji dochodzi się do stanu określany w jodze mianem Iśwara.