Tara: Różnice pomiędzy wersjami

Z Himalaya-Wiki
(Nowa strona: '''Tara''' (sanskr. Tārā, dosł. "gwiezdna" lub "rzeka") w mitologii indyjskiej to bogini, żona Bryhaspati, kapłana Bogów utożsamianego z planetą Jowisz, która jest patronem kap...)
 
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
'''Tara''' (sanskr. Tārā, dosł. "gwiezdna" lub "rzeka") w mitologii indyjskiej to bogini, żona Bryhaspati, kapłana Bogów utożsamianego z planetą Jowisz, która jest patronem kapłaństwa. Tara to także Bogini, małżonka Boga Śiva jako Tāra (r.m.) Śiva. Jest to druga forma ezoteryczna z dziesięciu postaci w mandali Boga Śiva i jego Bogini.  
'''Tara''' (sanskr. Tārā, dosł. "dobra", "zbawienna", "czysta", "jaśniejąca", "promienna", "gwiezdna" lub "rzeka") w mitologii indyjskiej to bogini, żona Bryhaspati, kapłana Bogów utożsamianego z planetą Jowisz, która jest patronem kapłaństwa. Tara to także Bogini, małżonka Boga Śiva jako Tāra (r.m.) Śiva. Jest to druga forma ezoteryczna z dziesięciu postaci w mandali Boga Śiva i jego Bogini. Znaczenie Tara odnoszone jest do rodzaju bolidu przemierzającego niebo i zostawiającego za sobą świetlisty ślad niczym rzeka światła.  


[[Category:Hasło]]
[[Category:Hasło]]

Wersja z 13:13, 11 lut 2008

Tara (sanskr. Tārā, dosł. "dobra", "zbawienna", "czysta", "jaśniejąca", "promienna", "gwiezdna" lub "rzeka") w mitologii indyjskiej to bogini, żona Bryhaspati, kapłana Bogów utożsamianego z planetą Jowisz, która jest patronem kapłaństwa. Tara to także Bogini, małżonka Boga Śiva jako Tāra (r.m.) Śiva. Jest to druga forma ezoteryczna z dziesięciu postaci w mandali Boga Śiva i jego Bogini. Znaczenie Tara odnoszone jest do rodzaju bolidu przemierzającego niebo i zostawiającego za sobą świetlisty ślad niczym rzeka światła.