Śrawaka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Himalaya-Wiki
(Nowa strona: Śrawaka - skt. śrāvaka; dosł. ten kto słucha świętych słów, mowy świętych; Śrawaka samemu nie tworzy żadnej nowej nauki a jedynie przekazuje zasłyszaną od swego Guru, wie...)
 
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
Śrawaka - skt. śrāvaka; dosł. ten kto słucha świętych słów, mowy świętych; Śrawaka samemu nie tworzy żadnej nowej nauki a jedynie przekazuje zasłyszaną od swego Guru, wiernie oddając to czego słuchał z ust Mistrza. Śrawaka-Jana to podstawowy pojazd rozwoju duchowego, podstawa wszelkiej praktyki duchowej. Satsang - spotkanie uczniów z mistrzem jest podstawową formą praktyki duchowej, gdzie słucha się nauk i instrukcji praktyki jogi czy tantry. Osoby uczęszczające na Satsangi regularnie, słuchające na własne uszy nauk od Guru uważane są za prawdziwych uczniów duchowych.  
'''Śrawaka''' - skt. शराबक śrāvaka; dosł. ten kto słucha świętych słów, mowy świętych; Śrawaka samemu nie tworzy żadnej nowej nauki a jedynie przekazuje zasłyszaną od swego Guru, wiernie oddając to czego słuchał z ust Mistrza. Śrawaka-Jana to podstawowy pojazd rozwoju duchowego, podstawa wszelkiej praktyki duchowej. Satsang - spotkanie uczniów z mistrzem jest podstawową formą praktyki duchowej, gdzie słucha się nauk i instrukcji praktyki jogi czy tantry. Osoby uczęszczające na Satsangi regularnie, słuchające na własne uszy nauk od Guru uważane są za prawdziwych uczniów duchowych. Wedle hinduizmu, a także buddyzmu i dżinizmu nie jest możliwe osiągnięcie Oświecenia (Samadhi) bez słuchania nauki duchowej bezpośrednio z ust autentycznego Śri Guru.  


[[Category:Hasło]]
[[Category:Hasło]]

Wersja z 11:19, 11 lut 2008

Śrawaka - skt. शराबक śrāvaka; dosł. ten kto słucha świętych słów, mowy świętych; Śrawaka samemu nie tworzy żadnej nowej nauki a jedynie przekazuje zasłyszaną od swego Guru, wiernie oddając to czego słuchał z ust Mistrza. Śrawaka-Jana to podstawowy pojazd rozwoju duchowego, podstawa wszelkiej praktyki duchowej. Satsang - spotkanie uczniów z mistrzem jest podstawową formą praktyki duchowej, gdzie słucha się nauk i instrukcji praktyki jogi czy tantry. Osoby uczęszczające na Satsangi regularnie, słuchające na własne uszy nauk od Guru uważane są za prawdziwych uczniów duchowych. Wedle hinduizmu, a także buddyzmu i dżinizmu nie jest możliwe osiągnięcie Oświecenia (Samadhi) bez słuchania nauki duchowej bezpośrednio z ust autentycznego Śri Guru.