Baird T. Spalding: Różnice pomiędzy wersjami
(Wstawienie Hasła) |
mNie podano opisu zmian |
||
Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Baird Thomas Spalding''' (1857-1953) był amerykańskim pisarzem i podróżnikiem oraz mistykiem. Baird T. Spalding jest autorem historycznych i duchowych książek z serii: "Life and Teaching of the Masters of the Far East" czyli "Nauka i Życie Mistrzów Dalekiego Wschodu". Cykl książek "Life and Teaching of the Masters of the Far East" - składa się z sześciu tomów napisanych w latach 1924 | '''Baird Thomas Spalding''' (ur. 1857 w Anglii - zm. 1953 w Arizonie w USA) był amerykańskim pisarzem i podróżnikiem oraz mistykiem. Baird T. Spalding jest autorem historycznych i duchowych książek z serii: "Life and Teaching of the Masters of the Far East" czyli "Nauka i Życie Mistrzów Dalekiego Wschodu". Cykl książek "Life and Teaching of the Masters of the Far East" - składa się z sześciu tomów napisanych w latach 1924 - 1996, a opublikowanych przez DeVorss publications w 1964 roku. "Nauka i Życie Mistrzów Dalekiego Wschodu" opisuje podróż badawczą jedenastu naukowców do Indii i Tybetu która odbyła się w 1894 roku. Książka w pięciu tomach opisuje przeżycia osób biorących udział w tej wyprawie i ich kontakty z nauczycielami duchowymi. Pierwszy tom powstał w 1924, potem kolejno: tom 2 w 1927, tom 3 w 1935, tom 4 w 1948 i tom 5 w 1955. Tom 6 powstał w 1996 i jest kompilacją treści wystąpień Spaldinga oraz pytań i odpowiedzi powstałych podczas jego prelekcji. Zbiór filozoficznych myśli, doświadczeń i wykładów jakich byli świadkami członkowie ekspedycji dotyczy sensu ludzkiego życia. | ||
W 1894 roku jedenastu uczonych amerykańskich zorganizowało cicho i bez rozgłosu specjalną wyprawę | W 1894 roku jedenastu uczonych amerykańskich zorganizowało cicho i bez rozgłosu specjalną wyprawę w Himalaje, głownie do Tybetu, Indii i Chin, aby przeprowadzić badania nad niezwykłymi osiągnięciami tamtejszych wtajemniczonych, Mistrzów, wszelkiego rodzaju „cudotwórców”, których oficjalna zachodnia nauka traktowała jak pospolitych oszustów lub cudaków. Ekspedycja spędziła na Dalekim Wschodzie kilka lat. Będąc w ścisłych, osobistych kontaktach z Mistrzami badała w bezsporny, naukowy sposób ich dokonania. Członkowie wyprawy dostąpili zaszczytu poznania wielu dokumentów nie znanych na Zachodzie, dotyczących historii naszej planety i licznych cywilizacji istniejących uprzednio. Wszystkie te działania miały na celu przygotowanie ludzkości do wkroczenia w nadchodzącą nową erę. | ||
'''Poszczególne tomy zawierają:''' | '''Poszczególne tomy zawierają:''' |
Wersja z 19:50, 7 kwi 2008
Baird Thomas Spalding (ur. 1857 w Anglii - zm. 1953 w Arizonie w USA) był amerykańskim pisarzem i podróżnikiem oraz mistykiem. Baird T. Spalding jest autorem historycznych i duchowych książek z serii: "Life and Teaching of the Masters of the Far East" czyli "Nauka i Życie Mistrzów Dalekiego Wschodu". Cykl książek "Life and Teaching of the Masters of the Far East" - składa się z sześciu tomów napisanych w latach 1924 - 1996, a opublikowanych przez DeVorss publications w 1964 roku. "Nauka i Życie Mistrzów Dalekiego Wschodu" opisuje podróż badawczą jedenastu naukowców do Indii i Tybetu która odbyła się w 1894 roku. Książka w pięciu tomach opisuje przeżycia osób biorących udział w tej wyprawie i ich kontakty z nauczycielami duchowymi. Pierwszy tom powstał w 1924, potem kolejno: tom 2 w 1927, tom 3 w 1935, tom 4 w 1948 i tom 5 w 1955. Tom 6 powstał w 1996 i jest kompilacją treści wystąpień Spaldinga oraz pytań i odpowiedzi powstałych podczas jego prelekcji. Zbiór filozoficznych myśli, doświadczeń i wykładów jakich byli świadkami członkowie ekspedycji dotyczy sensu ludzkiego życia.
W 1894 roku jedenastu uczonych amerykańskich zorganizowało cicho i bez rozgłosu specjalną wyprawę w Himalaje, głownie do Tybetu, Indii i Chin, aby przeprowadzić badania nad niezwykłymi osiągnięciami tamtejszych wtajemniczonych, Mistrzów, wszelkiego rodzaju „cudotwórców”, których oficjalna zachodnia nauka traktowała jak pospolitych oszustów lub cudaków. Ekspedycja spędziła na Dalekim Wschodzie kilka lat. Będąc w ścisłych, osobistych kontaktach z Mistrzami badała w bezsporny, naukowy sposób ich dokonania. Członkowie wyprawy dostąpili zaszczytu poznania wielu dokumentów nie znanych na Zachodzie, dotyczących historii naszej planety i licznych cywilizacji istniejących uprzednio. Wszystkie te działania miały na celu przygotowanie ludzkości do wkroczenia w nadchodzącą nową erę.
Poszczególne tomy zawierają:
Życie i nauka mistrzów dalekiego wschodu TOM 1
Materiał tego tomu został wcześniej zaprezentowany jako Poznajemy mistrza Emila. Wizyta w Świątyni Milczenia. Gwiezdny plan. Stąpanie po wodzie. Wizyta w Świątyni Uzdrowień. Emil opowiada o Ameryce. Człowiek śniegu z Himalajów. Nowe światło z nauk Jezusa.
Życie i nauka mistrzów dalekiego wschodu TOM 2
Wizyta w świątyni Wielkiego Krzyża Tau. Spotkanie z mistrzem Jezusem. Jezus opowiada o istocie piekła i naturze Boga. Tajemnica wibracji myślowych. Jezus nakarmią rzesze. Relacja z doświadczenia uzdrowienia. Jezus i Budda odwiedzają grupę.
Życie i nauka mistrzów dalekiego wschodu TOM 3
Jeden z mistrzów opowiada o chrystusowej świadomości. Natura energii kosmicznej. Stworzenie światów i planet. Podróż do Lhasy. Wizyta w świątyni Pora-tat-Sanga. Wyjaśnienie tajemnicy lewitacji. Wątpiący staje się wyznawcą istnienia Jezusa.
Życie i nauka mistrzów dalekiego wschodu TOM 4
Materiał tego tomu został wcześniej zaprezentowany jako "Lekcje z podróży indyjskiej". Każdy rozdział zawiera tekst do nauki, może również służyć jako przewodnik dla nauczycieli, rozwijający i pozwalający głębiej interpretować zawarte w dziele nauki. Obejmuje między innymi tematy: Białe Bractwo. Pierwszy umysł. Podstawy nadchodzących zmian w organizacji społeczeństwa - Prana.
Życie i nauka mistrzów dalekiego wschodu TOM 5
Materiał skompilowany z wykładów wygłoszonych przez B.T. Spaldinga w Kalifornii przez ostatnie dwa lata jego życia. Zawiera również notę biograficzną. Przykładowe tematy: Projekcja przeszłości. Czy Bóg istnieje. Boski wzór. Realność. Życie wieczne. Zasada wynagradzania.