Strona główna

Z Himalaya-Wiki

Witaj na Ezo-portalu Himalaya-Wiki, który powstał 30 stycznia 2008 roku! Mamy już ponad 1772 haseł/artykułów.

Himalaya-Wiki to polskojęzyczny projekt internetowej encyklopedii ezoterycznej wiedzy tajemnej, polskie ezo-wiki, joga-wiki, tantra-wiki, astro-wiki oraz sufi-wiki. Działa w oparciu o oprogramowanie MediaWiki, dzięki czemu pozwala na edycję każdemu użytkownikowi odwiedzającemu stronę, który zgłosi się do współpracy i zarejestruje. Słowo Himalaya-Wiki jest neologizmem, powstałym w wyniku połączenia wyrazów himalaya oraz wiki. Himalaya to termin oznaczający najwyższe góry, Himalaje, a w tym projekcie odnosi się do dziedzin ezoterycznych, mistycznych, gnostyckich, duchowych i religijnych pochodzących z Dachu Świata, od Mistrzów Mądrości Dalekiego Wschodu i wszystkiego tego, co się z tym wiąże.

Rok 2024 jest pod władzą Agni Dewa anielskiego przewodnika trzeciego żywiołu, Ognia, Agni i jest rokiem Rudra oraz numerologicznie Ósemki.


Hasła
Indeksy tematyczne:
  • Indeks Haseł ręczny spis haseł w postaci alfabetycznej z krótką definicją pojęcia
  • Indeks Nazwisk w porządku alfabetycznym nazwisk mistrzów duchowych i mędrców
  • Indeks Bogów i Bogiń bóstwa wedyjskie, hinduistyczne oraz innych tradycji
Nauki (Vidya Himalaya)
  • Lekcje Hridaya - duchowe orędzie himalajskich ryszich - mistrzów mądrości, lekcje serca, duchowość.
  • Udany - perły duchowej wiedzy, krótkie lekcje w formie odpowiedzi mistrza pytania uczniów.
  • Ćakramy - tajemna wiedza o ćakramach - ośrodkach mocy i świadomości duchowej.
  • Sutry - oryginalne traktaty poświęcone jodze i tantrze z tłumaczeniami.
Kategorie: HasłoBóstwaNazwiskaMiejscaLaja JogaSufizmDemonologia
Kategorie: ArtykułyHridayaUdana-PMHSutryĆakramy


Nowości
Artykuły


Jeśli posiadasz wiedzę o ezoteryce, mistyce, duchowości i religiach Wschodu, szczególnie z zakresu kultury wedyjskiej, hinduizmu, jogi, tantry czy ajurwedy i chcesz się tą wiedzą podzielić uzupełniając hasła Encyklopedii Ezoterycznej Himalaya Wiki czy jak kto woli joga-wiki oraz tantra-wiki to zapraszamy do naszej społeczności użytkowników. Żeby się zarejestrować napisz do nas poprzez portal Layah.org, podaj swoje namiary, zainteresowania, opisz jak widzisz swoją rolę w tym projekcie, a po pozytywnej weryfikacji wyślemy Ci login i hasło.

Jeśli chcesz pomóc rozwijać encyklopedię Himalaya-Wiki, zajrzyj na strony: Potrzebne strony - Hasła i artykuły do zrobienia oraz Zalążki haseł i artykułów do uzupełnienia

Regulamin

1. Nie niszcz cudzej pracy, którą już ktoś zrobił.
2. Dopisuj ciekawe informacje, fakty, odmienne stanowiska filozoficzne w kolejnym akapicie.
3. Ścieranie koncepcji hasła w dziale dyskusja (nad artykułem).
4. Pamiętaj o ogólnych zasadach netykiety.
5. Pamiętaj, że rozwijamy tutaj wszechstronną bazę wiedzy, eliminujemy błędy, nieuctwo i inkwizycję.

Ezoteryka o minionych latach

Rok 2016 i 2023 był pod władzą Wayu Dewa - anioła czy ducha władającego żywiołem wiatru. Rok 2015 i rok 2022 był pod władzą Ambara Dewa - bóstwa czy anioła władającego piątym żywiołem znanym jako Akasza lub Akaśa. Rok 2014 i rok 2021 był/jest pod władzą Guru Dewa anielskiego przewodnika, żywego Mistrza i Przewodnika Duchowego. Rok 2013 i 2020 był pod władzą Surja Dewa anielskiego bóstwa Słońca, oraz Wyższej Duszy Parama-Atmanowi. Rok 2012 i 2019 był pod władzą Indra Dewa władcy aniołów, bóstwa żywiołu ziemi oraz bogini Gayatri czyli Kundalini, Śakti, Saraswati oraz Dakini. Rok 2011 i 2018 był pod władzą Waruna Dewa - żywiołu wody i praw przyrody oraz mitycznego ptaka Garuda - niszczyciela demonów i mistrza sztuk walki. Rok 2010 i 2017 był pod władzą Rudra Dewa i żywiołu Ognia Agni - obchodzono zimą Wielkie Duchowe Święto Wodnika: Kumbha Mela w Haridwar ---> Kumbhamela.

Od początku istnienia Himalaya-Wiki, przez 9 lat, od 30 stycznia 2008 roku, przez cały pierwszy cykl dziewięciolecia, aż do 30 stycznia 2017 roku na naszej Wiki dokonano ponad 7,5 miliona wejść!