Swadhjaja: Różnice pomiędzy wersjami

Z Himalaya-Wiki
(Utworzono nową stronę "'''Swadhjaja''' - kontemplacja światła jaźni (swadhi), medytacja światła jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrzn...")
 
Nie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Swadhjaja''' - kontemplacja światła jaźni (swadhi), medytacja światła jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrznych kręgów uczniowskich Laja Jogi. Poznawanie siebie lub poznawanie światła Jaźni jest właśnie tym trzecim krokiem oprócz tapah i iśwarapranidhany. Tapas, Svadhyaya i Iśvarapranidhana to trzy ostatnie Niyama w klasycznej jodze. Jej celem jaki określił Patańdżali w sutrze II.2, jest wywołanie stanu samadhi i osłabienie kleśa (uciążliwości).
'''Swadhjaja''' - kontemplacja Światła Jaźni (swadhi, sva - jaźń, dhi - światło, światła myśl), medytacja światła jaźni, medytacja świetlistej myśli w jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrznych kręgów uczniowskich [[Laja Joga|Laja Jogi]]. Poznawanie siebie lub poznawanie światła Jaźni jest właśnie tym trzecim krokiem oprócz [[tapas|tapah]] i [[Iśwarapranidhana|iśwarapranidhany]]. [[Tapas]], Svadhyaya i [[Iśwarapranidhana|Iśvarapranidhana]] to trzy ostatnie [[Nijama|Niyama]] w klasycznej jodze. Jej celem jaki określił [[Patańdżali]] w sutrze II.2, jest wywołanie stanu [[samadhi]] i osłabienie [[kleśa]] (uciążliwości).


Swadhjaja (svadhyaya) najbardziej związana jest z ośrodkiem, ćakrą [[swadhiszthana|swadhiszthaną]], z ośrodkiem odczuwania.


[[Category:Hasło]]
== Link zewnętrzny ==
[http://layah.org/ Portal i artykularnia Layah czyli strona poświęcona jodze, tantrze, medytacji i sprawom rozwoju wewnętrznego]
 
 
[[Category:Hasło]][[Category: Laja Joga]]

Aktualna wersja na dzień 21:27, 16 cze 2021

Swadhjaja - kontemplacja Światła Jaźni (swadhi, sva - jaźń, dhi - światło, światła myśl), medytacja światła jaźni, medytacja świetlistej myśli w jaźni. Jest trzecim potrzebnym krokiem przybliżającym abhjasinów do bardziej wewnętrznych kręgów uczniowskich Laja Jogi. Poznawanie siebie lub poznawanie światła Jaźni jest właśnie tym trzecim krokiem oprócz tapah i iśwarapranidhany. Tapas, Svadhyaya i Iśvarapranidhana to trzy ostatnie Niyama w klasycznej jodze. Jej celem jaki określił Patańdżali w sutrze II.2, jest wywołanie stanu samadhi i osłabienie kleśa (uciążliwości).

Swadhjaja (svadhyaya) najbardziej związana jest z ośrodkiem, ćakrą swadhiszthaną, z ośrodkiem odczuwania.

Link zewnętrzny

Portal i artykularnia Layah czyli strona poświęcona jodze, tantrze, medytacji i sprawom rozwoju wewnętrznego