Uti

Z Himalaya-Wiki
Skocz do: nawigacja, szukaj

Uti (sanskr.), Yi (chiń. i jap.) - jest to zasada ochrony zamieszkałych światów, zasada ochrony istnienia świadomości i rozumu, zasada zachowania życia i świata żyjących.

Zasada ta mówi, że stan świata i ludzkości zależnie od karmana i sanskar ludzi bywa gorszy lub lepszy, ale dzięki zasadzie Uti, największe niebezpieczeństwa przechodzą obok, wyrządzają szkody jedynie lokalnie, związane są prawami karmicznej odpłaty i nic nie może spowodować większych szkód, które groziłyby unicestwieniem całości świata, na której istnieje świadome życie, inteligencja. Dlatego najbardziej niszczycielskie siły nagle słabną, powodują znacznie mniejsze szkody, niżby potencjalnie mogły.

Uti jest to niezniszczalna zasada boskiej interwencji w obliczu zagrożenia życia na Ziemi. Siły zła nie są w stanie powstrzymać działania Uti. Chroni ona planetę przed globalnym kataklizmem, takim jak zniszczenie Ziemi przez asteroidę, wybuchem superwulkanu, niszczycielką działalnością człowieka typu totalna zagłada atomowa. Wybuchy wulkanów czy trzęsienia Ziemi zawsze były i czyniły tylko lokalne spustoszenia, zgodnie z sanskarami lokalnej populacji, zgodnie z prawem karmicznej odpłaty. Człowiek człowiekowi potrafi wyrządzić szkodę, ale jak zamachnie się na całą ludzkość, udławi się własną trucizną, zanim zdąży poważniej zniszczyć czy unicestwić ludzkość. Ludzkość rozwija się w wyznaczonych cyklach i nic temu przeszkodzić nie może.

Dzięki zasadzie Uti, (Yi) lokalnie zniszczona przyroda całkiem szybko się odradza i odnawia. Wilki mogą zabić trochę ludzi, ale jak się nadmiernie rozmnożą, aby wybić całą ludzkość, jakaś zaraza zaraz ich powstrzyma, dziesiątkując ich populację. Jak ludzkość zbytnio będzie wyniszczać resztę Przyrody Żywej, populacja ludzka może zostać zdziesiątkowana jakimś kataklizmem, ale generalnie ludzkość przeżyje, a zginą ci najbardziej bezmyślni, szkodliwi i ich dzieła. Tak działa zasada Uti w historii zamieszkałych światów (na lokach takich jak Ziemia).

Zasada Uti czyni bezzasadnymi wszelkie nurty ideologii zwane apokaliptycznymi. Są to ruchy straszące końcem świata, powszechną rychłą zagładą, wojną niszczącą cały świat, zagładą ludzkości, ratowaniem ludzkości przez UFOludki itd. Kierunki te są uważane, z powodu zasady Uti, za błędne, fałszywe, urojone, nadawane z niskich planów astralnych przez bardzo złe byty, które mamią naiwnych pozorami dobra, indukują w ludziach lęk poprzez wizje końca świata.

Wiele cywilizacji już upadło, kiedy stały się bardzo agresywne, szkodliwe i niszczycielskie. Na ich gruzach, z najlepszego ich nasienia wyrosły nowe cywilizacje. Nie ma powodu do lęku ani obaw co do zagłady całej ludzkości. Z powodu zasady Uti, greccy mędrcy, filozofowie uczyli, że z punktu widzenia ludzkości jako całości ten świat jest wieczny.

Oprócz zasady Uti (jednej z czterech hermetycznych czy okultnych zasad), mamy jeszcze zasadę Tantu.