Ariel

Z Himalaya-Wiki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ariel (Ariael), dosłownie Lew Boży, to wspaniałe imię archanielskie, którym określana była Jerozolima, a także każda Świątynia Ducha w ogólności. Na początku Iz rozdziału 29 (wersety 1-10) Ariel jest to "Symboliczna nazwa którą Izajasz nadaje Jerozolimie. Hebrajskie słowo Ariel znaczy "Lew Boży" - miasto wzmocnione pomocą Boga. Zaś słowo Uriel to "Ołtarz Boży, Ognisko Boże" - z powodu ołtarza w Świątyni". (przypis w Biblii Tysiąclecia).

Ariel wyobrażany jest jako anioł cherubinowy o głowie podobnej do Lwa i zwany jest niebiańskim Lwem, Sfinksem. Miasto Ariopolis było w starożytności zbudowane wokół Świątyni Ariela, który jest uważany za jednego z potężnych władców Ziemi i Wody, stąd wszystko co żyje na ziemi i w wodzie poddane jest władzy Ariela. Ariel bywa też zaliczany do głównych władców wiatru oraz należy do hierarchii aniołów kary, słusznej odpłaty, gdyż jako duch tego, co na lądzie, w morzu i powietrzu, posiada wiedzę i władzę nad wszystkimi stworzeniami tej planety, a jego ziemską siedzibą są Ołtarze i Świątynie Ognia, gdyż Ariel jest od zawsze aniołem Ognia Ofiarnego, Ognia Świątynnego! Ariel jest potężnym władcą, gdyż jako Anioł-Książe przynależy do sfery Aralim (Erelim), czyli do chóru Tronów, aniołów Arielowych. Ariel wspiera też leczniczą działalność Rafaela Archanioła poprzez uzdrawiającą moc leczniczego Ognia rozpalanego w Świątynnych miejscach na szczytach gór. W istocie Ariel to bardzo ognisty anioł, wielki duchowo, ogarniający planetę, będący Ogniem kontrolującym żywioły ziemi, wody i wiatru. Jedną z niebiańskich siedzib Ariela Archanioła jest niebiańska, wyższa Jerozolima, Świątynia Pokoju. Ariel, zwany też Ariael, jest Aniołem naznaczonym nad narodami Arjów, narodami wedyjskiej kultury,do której należą zarówno Hindusi, Grecy jak i Słowianie (Polacy), a jego orientalne, dobrze znane imię to Arjaman!

Imię Archanioł Ariel oznacza "lwa albo lwicę Boga". Ariel jest znany jako Archanioł Ziemi, ponieważ pracuje bez przerwy dla dobra planety i ludzkości. Opiekuje się królestwem elementali i pomaga w uzdrawianiu zwierząt, w szczególności tych dzikich. Wezwij imię Ariel, by zawrzeć bliższą znajomość z wróżkami, aby zająć się problemami środowiska naturalnego, albo aby uzdrowić zranionego dzikiego ptaka czy inne zwierzę. Jest znany także pod imionami Arael i Ariael, kojarzony z Ariami (Arja, Aryan) czyli duszami szlachetnymi, z duchową arystokracją, a wszystkie imiona oznaczają "Lew Boga", są symbolizowane przez Lwa lub Sfinksa. Salomon wymienia go jako jednego z siedmiu Archaniołów stojących przed tronem Boga.


Linki zewnętrzne

Portal nauk duchowych i społecznych tradycyjnych szkół i zakonów sufickich w Polsce

Portal z naukami duchowymi najstarszej indyjsko-perskiej szkoły sufickiej czisztijja z Ajmer w Polsce